Chrońmy nasze dzieci. Nie dopuśćmy do kolejnego ataku

3 minuty czytania

Grupa przedszkolaków zostaje zaatakowana, a 5-letni chłopiec umiera po ataku nożownika -to nie jest rzeczywistość, na jaką się godzimy. Ta niewyobrażalna tragedia pokazuje nam, że poziom zagrożeń stale rośnie. Pomimo tego, że nie powinniśmy dopuszczać do takich sytuacji, to jednak się zdarzają. I to coraz częściej.  

Sprawmy, aby nasze dzieci były bezpieczniejsze! Załóż skarbonkę dla wybranej przez siebie placówki i ufundujcie razem szkolenie dla personelu zwiększające świadomość sytuacyjną. Chcemy dać narzędzia, zwiększające szanse unikania zagrożenia, prewencji oraz pokazać techniki wykrywania zagrożenia.  Przejmij inicjatywę – doprowadzenie do samoobrony to ostateczność. W ramach akcji Bezpieczne KobieTY Mateusz Orczykowski przeszkolił już 700 kobiet, w tym 280 opiekunek dzieci w żłobkach. Dziś chce podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z opiekunami i rodzicami, którzy nie chcą dłużej udawać, że zagrożenia nie dotyczą nas i naszych dzieci.

Jak możesz pomóc? 

  1. Załóż skarbonkę dla wybranej przez Ciebie placówki. Tej, do której chodzi Twoje dziecko lub wnuk. Może tej po sąsiedzku od miejsca, w którym mieszkasz? Roześlij link do znajomych, zaangażuj społeczność i zbierzcie razem 2500 zł, a za zgodą placówki zorganizujemy szkolenie właśnie tam. 
  2. Każde trzy takie szkolenia sprawiają, że Mateusz organizuje czwarte dla najbardziej potrzebujących placówek. 
  3. Powiedz o naszej akcji dalej! W przedszkolu, w szkole, w miejscu pracy, na Twoich social mediach. Podrzuć ulubionemu twórcy internetowemu. Razem możemy więcej! Razem sprawimy, że To się uda 
  4. Wpłać dowolną kwotę na zrzutkę. Każda złotówka przybliża nas do celu, a gdy osiągniemy 100 000 złotych, stworzymy szkolenie on-line “Spostrzegawczość i pamięć fotograficzna”. I udostępnimy je wszystkim przeszkolonym! Wysoki poziom spostrzegawczości pozwala na dostrzeżenie szczegółów świadczących o zbliżającym się ataku. 

Każda reakcja jest lepsza niż brak jakiejkolwiek reakcji. 

Jedyne, co możemy zrobić, to się lepiej przygotować, mieć lepszą świadomość sytuacyjną i zadbać o to, by osoby opiekujące się naszymi dziećmi również potrafiły wykrywać, identyfikować i kontrolować ryzyko oraz podejmować decyzje adekwatne do zagrożenia.

W instytucjach oświatowych nie ma systemowej edukacji w zakresie prewencji zagrożeń. Do ilu tragedii musi jeszcze dojść, byśmy wyjęli głowę z piasku i przyznali: zagrożenie jest realne i coraz bardziej powszechne.   

Chcesz, aby kadra w Twoim przedszkolu lub szkole, miejscu pracy lub placówce, do której uczęszcza Twoje dziecko, przeszła szkolenie z prewencji zagrożeń? 

Załóż skarbonkę dla konkretnej instytucji oświatowej i razem zbierajmy środki na ten cel! Koszt szkolenia to 2500 zł. W tej cenie odbędzie się szkolenie dla wychowawców i rodziców w zakresie bezpieczeństwa (limit grupy: 25 osób). Za każde trzy szkolenia, na które zbierzemy środki na tej zrzutce, Mateusz Orczykowski zrealizuje jedno dodatkowe dla wybranego przedszkola lub szkoły. 

Zachęcamy placówki oświatowe do kontaktu z nami! Jeśli chcecie zwiększyć bezpieczeństwo Waszych podopiecznych – dajcie nam znać. Razem zbierzemy niezbędne środki! 

W szkoleniach mogą uczestniczyć również rodzice. 

Razem możemy zwiększyć szansę na bezpieczeństwo dzieci! 

Oto kilka korzyści, jakie mogą wyniknąć ze szkolenia: 

  1. Świadomość zagrożeń, 
  2. Komunikacja i negocjacje pod presją agresora, 
  3. Wykrywanie zagrożeń, 
  4. Spokój i pewność siebie. 

Wszystkie te korzyści przyczyniają się do poprawy ogólnego bezpieczeństwa dzieci w przedszkolach i szkołach. Opiekunki i opiekunowie będą lepiej przygotowani do radzenia sobie z różnymi sytuacjami i będą w stanie zapewnić dzieciom większe bezpieczeństwo oraz ochronę.

Za akcję odpowiadają:

🔵 Mateusz Orczykowski — Doświadczony instruktor bezpieczeństwa osobistego. Mateusz od ponad 12 lat uczy osoby cywilne i związane z ochroną osobistą na całym świecie, w tym kobiety chcące zwiększyć swoje bezpieczeństwo i świadomość zagrożeń. Swoje szkolenia prowadził między innymi w Meksyku, Ekwadorze, Kolumbii, Czechach, Niemczech, Tajlandii, Kosowie i Polsce.

🔵 Fundacja To się uda — powołana przez portal zrzutka.pl, prowadzi akcje charytatywne od 2020 roku, między innymi: Podaruj Wakacje, Razem Dla Ukrainy, czy Bezpieczne KobieTY. Fundacja powstała by zmieniać świat na lepsze i dbać, by empatia i wspieranie siebie nawzajem były w nim kluczowymi wartościami. Jej fundamentem jest założenie, że dzięki połączeniu sił i środków, można osiągnąć każdy cel.

Przydatne linki

Tragedia goni tragedię

5-latek zaatakowany nożem na poznańskim Łazarzu. Dziecko nie żyje

Akcja Bezpieczne KobieTY