O fundacji

Fundacja powstała by zmieniać świat na lepsze i dbać, by empatia i wspieranie siebie nawzajem były w nim kluczowymi wartościami. Jej fundamentem jest założenie, że dzięki połączeniu sił i środków, można osiągnąć każdy cel.

To organizacja, która definiuje się przez działanie, jak realizowane z sukcesem zrzutki, edukowanie i wspieranie innych organizacji oraz osób działających charytatywnie.

Fundacja jest zaangażowana w liczne projekty charytatywne, zarówno jako pomysłodawca, czy koordynator, jak i mentor, czy organizacja wspierająca. Wśród wielu akcji są zarówno takie, które skupiają się na wsparciu dzieci i młodzieży, przeciwdziałaniu skutkom wojny, pomaganiu w wyrównywaniu szans osób zagrożonym wykluczeniem, jak i wspieraniu sportu juniorskiego czy walki o demokrację w krajach autorytarnych.

Prezesem Fundacji jest Mateusz Szymakowski, wrocławski działacz i społecznik. Współzałożyciel Noma Foodservice i Cluster Manager w @shell, COO w Peak Hours Architects oraz agencji marketingowej leViral. Mateusz, z 15-letnim doświadczeniem w zarządzaniu, skupia się na działalności charytatywnej, wykorzystując strategiczne myślenie i empatię w realizacji projektów dla potrzebujących.

To się uda! <3 Zrzutka.pl

Fundacja została powołana przez portal Zrzutka.pl — darmowe narzędzie do tworzenia zbiórek internetowych na dowolny cel (np. prezent, wyjazd, własny biznes, akcja charytatywna).

Założyciele portalu, widząc potencjał charytatywnych zrzutek i potrzebę edukacji w zakresie dobrych praktyk, postanowili powołać Fundację. Jej głównymi celami są realna pomoc potrzebującym, wsparcie operacyjne dla osób i organizacji, edukacja i promocja dobrych praktyk charytatywnych.

Współpraca z Portalem pokazuje, jak biznes może w transparentny i efektywny sposób wspierać cele charytatywne. Portal Zrzutka.pl pokrywa koszty administracyjne i operacyjne Fundacji, dzięki czemu wszystkie pozyskane środki zostają przekazane na realizację celów.

Tak, jak Zrzutka.pl, Fundacja również jest oparta na społeczności, wspólnej pomocy i działaniu, zarówno w zakresie pozyskiwania, jak i transparentnego rozliczania funduszy — tak, by każdy miał wgląd, gdzie i jak trafiły pieniądze.

To się uda! w akcji

Fundacja prowadzi kilka charytatywnych projektów rocznie. Jednym z kluczowym, jest projekt #PodarujWakacje, realizowany od 2020 roku wspólnie z Fundacją Przystanek Rodzina, Fundacją Akara, oraz firmą Gioko. W jego ramach już ponad 500 dzieci przebywających w domach dziecka, rodzinach zastępczych i ośrodkach opiekuńczych wyjechało na letnie i zimowe obozy.

To się uda! objęło opieką Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Jaszkotle i wspiera go różnego rodzaju działaniami charytatywnymi. Dzięki temu ZOL Jaszkotle stał się wizytówką tego, jak takie ośrodki mogą się rozwijać i z sukcesem pozyskiwać fundusze, m.in. na fotowoltaikę, czy codzienne funkcjonowanie.

Wraz z wybuchem wojny w Ukrainie, Fundacja zajęła się koordynacją jednej z największych akcji pozyskiwania środków na potrzeby pomocy ofiarom wojny. Wszystkie środki zebrane na zrzutce #RazemDlaUkrainy — 4 201 715 PLN — zostały w 100% wykorzystane w zgodzie z tą wizją. W 2023 roku To się uda! rozpoczęła również największą akcję wspierającą rozwój i promocję sportu w Polsce: Sztafetę Charytatywną.

Zobacz, co jeszcze udało się dzięki Wam!

Aktualności