Podaruj Wakacje dzieciom z domów dziecka — Zima 2024

4 minuty czytania

Trzeszczący śnieg, rumiane policzki i oślepiający blask słońca odbijającego się w śniegu. Bitwy na śnieżki, lepienie bałwana i zawrotne prędkości na sankach, snowboardzie czy nartach! Śnieżnego szaleństwa nie da się porównać z niczym innym!

Podarujmy zimowe wakacje marzeń dzieciakom z domów dziecka i rodzin zastępczych!

Każde dziecko zasługuje na białe, wypełnione zabawą, sportami zimowymi, wyzwaniami i wyjątkowymi przygodami ferie.

Akcja #PodarujWakacje Zima 2024, to szansa dla tych dzieciaków by spróbować swoich sił w sportach zimowych. Kto wie, może wśród nich kryje się przyszły Adam Małysz, Wojtek Pawlusiak, czy Maryna Gąsienica-Daniel. Gdzieś trzeba złapać bakcyla do sportów zimowych – pomóż nam dać im tę szansę!

Nasza akcja to dla tych dzieciaków jedyna okazja by spędzić beztroskie zimowe ferie.

Do tej pory dzięki Wam udało się nam zebrać już ponad 500 000 zł i wysłać na wyjątkowe wakacje i ferie ponad 560 dzieci! Teraz dzięki Waszemu wsparciu i wierze w projekt mierzymy wyżej i dalej. Chcemy po raz kolejny zapewnić dzieciakom z pieczy zastępczej wyjątkowe zimowe ferie. Razem to się uda!

Podczas drugiej edycji #PodarujWakacje Zimą, odbędą się dwa obozy:

*Snowboardowy w Szczyrku – gdzie pod okiem trenerów i mistrzów sportu, 20 dzieci będzie uczyło się jazdy na desce – kto wie, może złapią bakcyla i kiedyś to oni będą zawodnikami lub instruktorami? 😀 

*Obóz zimowy w Jagniątkowie – między Szklarska Poręba a Karpaczem – gdzie 50 dzieci będzie uczestniczyło w:

  • aktywnościach sportowych (basen, ogólnorozwojowe, dwa dni na stoku, spacery, wyprawy), 
  • edukacyjnych (warsztaty, spotkania, zwiedzanie) 
  • skupiających się po prostu na najlepszej zabawie 😀 (kulig, planszówki, dyskoteka, bingo, czy wieczór filmowy)

Dlaczego akcja #PodarujWakacje jest wyjątkowa?

  • Każde dziecko zasługuje na wakacje, a szczególnie doświadczone przez los dzieci z pieczy zastępczej. Pomagając im inwestujemy w nasze przyszłe społeczeństwo.
  • #PodarujWakacje to wędka, dzięki której dzieci zdobywają kompetencje, które pozwolą im w przyszłości lepiej radzić sobie emocjonalnie, czy w sytuacjach społecznych i zawodowych.
  • Wyjazdy pomagają dzieciom budować poczucie własnej wartości i zapobiegać wykluczeniu. Choć raz dzieciaki poczują się wyjątkowo z pozytywnych powodów!
  • Dzięki spotkaniu z wyjątkowymi ludźmi, dzieci mają szansę się zainspirować, zdobyć motywację, zainteresować się nowymi pasjami. Mogą dostrzec nowe perspektywy zawodowe, czy ścieżki rozwoju.

Wierzymy, że zorganizowanie obozu — choć może wydawać się kroplą w morzu potrzeb dzieci z domów dziecka i pieczy zastępczej — jest w stanie realnie poszerzyć ich horyzonty i stać się w ich życiu znaczącym krokiem naprzód. 

Taki wyjazd to nie tylko wakacyjna czy zimowa przygoda, czas odpoczynku i beztroski. To nowe możliwości, nowe wyzwania, nauka i edukacja, kształtowanie właściwych postaw, zdobywanie nowych kompetencji i szlifowanie umiejętności, poszukiwanie rozwiązań i poznawanie świata. Właśnie dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do bogatego programu zajęć, treningów i kreatywnego spędzania wolnego czasu – bez twarzy wtopionych w telefony, za to z wachlarzem nowych przeżyć i wyzwań.

Uczestnicy obu obozów codziennie będą mieli od trzech do pięciu bloków aktywności. Dzięki takiemu harmonogramowi uczymy je, jak ważne jest zarządzanie swoim czasem, pracujemy nad uzależnieniami behawioralnymi (tzn. wolne od telefonów!) i nie pozwalamy na nudę. Tak przygotowane punkty programu mają wyzwolić zaciekawienie i pozostawić pewien niedosyt, który po powrocie z obozu może zmienić się w nową pasję czy hobby. 

#PodarujWakacje jest również wyjątkowym obozem ze względu na kadrę. W porównaniu do innych komercyjnych obozów mamy prawie dwukrotnie więcej kadry i instruktorów do dyspozycji dzieciaków. Na ten wyjazd zabieramy również ze sobą psychologa – aby sprawić, że dzieci będą czuły się wyjątkowo zaopiekowane, aby gasić jak najszybciej konflikty, zauważać problemy i pozytywnie stymulować integrację.

Kto za tym stoi?

Fundacja To się uda powołana przez portal zrzutka.pl, prowadzi akcje charytatywne od 2020 roku, między innymi: Podaruj Wakacje, Razem dla Ukrainy, czy Bezpieczne KobieTY. Fundacja powstała by zmieniać świat na lepsze i dbać, by empatia i wspieranie siebie nawzajem były w nim kluczowymi wartościami. Jej fundamentem jest założenie, że dzięki połączeniu sił i środków, można osiągnąć każdy cel.

Od samego początku Fundacja To się uda! połączyła siły z Fundacją Akara (organizatorem biegu z przeszkodami Survival Race oraz obozów Survival Race Camp) i Fundacją Przystanek Rodzina, która jest partnerem społecznym akcji. Dołączył do nas organizator obozu Gioko, z którym spędzimy dwa super wyjazdy! Wspólnie dbamy o transparentność i rzetelność zbiórek, organizację wyjazdów dla dzieci na jak najwyższym poziomie i dopięcie całego programu na ostatni guzik. Rekrutujemy wykwalifikowaną kadrę pedagogów, organizujemy logistykę i przygotowujemy zróżnicowany plan wyjazdu oparty na czterech filarach: sporcie, survivalu, zabawie i edukacji.

Im więcej uda nam się zebrać w ramach zrzutki, tym więcej atrakcji będziemy mogli zapewnić podopiecznym. Pomóżcie wywołać uśmiechy na twarzach jeszcze większej ilości dzieciaków!