Wspomóż Dom pełen nadziei — dołącz do nas!

3 minuty czytania

Najpiękniej charakter Jaszkotla oddają słowa pierwszej zwrotki piosenki Ani Wyszkoni. Dlatego prosimy posłuchajcie jej, zobaczcie te dzieciaki, poczujcie atmosferę tego miejsca – gwarantujemy, że rozświetli Wasz dzień!

Jest taki Dom gdzieś na uboczu,
gdzie zwalnia puls zmęczonych miast.
Tam w małych sercach mieszka spokój,
przynoszą go posłańcy gwiazd.
Jest taki Dom cały z nadziei,
że dobro w nas pokona lęk.
I z dnia na dzień na lepsze zmieni,
to wszystko co straciło sens.

Nasi przyjaciele z ZOLu Jaszkotle codziennie udowadniają dzieciom, że są #Chciane i bardzo kochane! Żadne choroby, trudne przeżycia czy widoczne niepełnosprawności nie stanowią bariery dla miłości, którą mali podopieczni są tu otaczani każdego dnia od 30 lat!

To już nie pierwszy raz, kiedy Fundacja To się uda! chce wesprzeć ZOL w Jaszkotlu. Ten raz jest jednak wyjątkowy! Zróbmy małym pacjentom wielki prezent i dokończmy remont sal rehabilitacyjnych!

ZOL Jaszkotle to coś więcej niż “zakład” czy “szpital”, który przychodzi nam na myśl na dźwięk tego słowa. To bezpieczna przystań dla wszystkich małych, odrzuconych istnień całym sercem pragnących tej najprostszej miłości. To ręce, które przytulają, uszy, które słuchają i usta nieustannie mówiące dzieciom, że są piękne, wartościowe i kochane, mimo że los postąpił z nimi okrutnie. To tutaj na nowo zapala się blask w szeroko otwartych oczach, na buziach na nowo zakwitają uśmiechy, a strach i złość opadają, odsłaniając gorące serca, chcące dzielić się największym darem – bezwarunkową, dziecięcą miłością.

Przez 30 lat te mury widziały tysiące wzruszających historii. Tu dzieci dorastają, rozkwitają i po wieloletniej walce wygrywają samodzielność. Tu rośnie ich poczucie własnej wartości. Tu odkrywają swoje talenty, mierzą się z ograniczeniami i pokonują mury, które jeszcze niedawno były nie do pokonania

Tu… można zrobić jeszcze więcej!

Razem z cudowną ambasadorką ZOLu, Anią Wyszkoni, jeszcze raz apelujemy do Waszych serc. Chcemy dać załodze i podopiecznym ZOLu prezent, którego nie zapomną co najmniej przez kolejne 30 lat! Chcemy dokończyć remont pomieszczeń do rehabilitacji i tym samym zapewnić załodze ZOLu niezależność, a dzieciom najlepsze możliwe warunki do walki o zdrowie. Poza remontem i wyposażeniem sal, mamy kilka celów dodatkowych – są to:

  • Sprzęt rehabilitacyjny, w tym bieżnia, pionizatory, rotory, aparat do elektroterapii, lampy Solux, lasery, parapion, schody elektryczne, dynamiczna orteza, lampy Bioptron, lampy Lumina, aparat do terapii ultradźwiękowej, jonoforezy i elektroforezy;
  • Specjalistyczna diagnostyka dla dzieci, która nie może być wykonana na miejscu.

Zróbmy ekipie z Jaszkotla trafiony prezent, który nie przeminie przez długie lata! Kwiaty zwiędną, dzieci dorosną, kadra się zmieni, ale pamięć o ludziach, którzy uczcili 30-lecie ZOLu poprawiając jakość życia podopiecznych, zostanie w tych murach na zawsze. Już dziś stań się jednym z nich – ukochaj dzieci, które kiedyś myślały, że już nikt nigdy ich nie przytuli.

Z małych cegiełek chcemy zbudować coś wielkiego – tu nie ma za małych wpłat.